Tel.: 77 436 19 66 | Email: dytmarszkola@op.pl

Finał XX Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej


29 listopada 2016 r. w Głuchołazach, w Ośrodku Wypoczynkowym „Czerwony Kozioł”, odbył się finał jubileuszowej XX Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, organizowany przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych i Nadleśnictwo Prudnik.

W eliminacjach wewnątrzszkolnych wyłaniających reprezentacje finałowe wzięło udział 182 uczniów szkół podstawowych z terenu Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” i jego okolic. Ostatecznie do finału zakwalifikowało się 44 uczniów reprezentujących 17 szkół.

Konkurs honorowym patronatem objęli: Burmistrz Głuchołaz, Starosta Prudnicki i Starosta Nyski, a patronat medialny zapewnił „Tygodnik Prudnicki”.

W czasie konkursu uczniowie musieli zmierzyć się z 56 zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę o Opolskich Parkach Krajobrazowych, ze szczególnym uwzględnieniem Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”. Część pytań tradycyjnie wymagała rozpoznania występujących na terenie parków roślin, zwierząt i grzybów.

Po części konkursowej wszyscy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, a następnie na żywą lekcję przyrody na temat gadów prowadzoną przez Pana Andrzej Pająka, hodowcę i edukatora. Pokaz „Świat gadów” umożliwiał nie tylko zapoznanie się z warunkami ich bytowania i zagrożeniami dla gadów płynącymi z działalności człowieka, największą atrakcją była możliwość bezpośredniego kontaktu z kilkunastoma żywymi okazami, przywiezionymi i prezentowanymi przez ich hodowcę.

Następnie wszyscy zaproszeni zostali na przepyszny obiad, a po nim na uroczyste podsumowanie olimpiady. Wręczanie nagród uświetniła grą na rogach reprezentacja sygnalistów z Nadleśnictwa Prudnik.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy VI: Zuzanna Pajor, Agnieszka Kasprzycka i Monika Jaśkowiec. Miło nam poinformować, że cała trójka znalazła się w zaszczytnej pierwszej dziesiątce laureatów:

I miejsce: Zuzanna Pajor

IV miejsce: Agnieszka Kasprzycka

VIII miejsce: Monika Jaśkowiec

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów w nauce.