Tel.: 77 436 19 66 | Email: dytmarszkola@op.pl

UNIJNY PROJEKT SHARETRAIN W NSP DYTMARÓW


Dnia 8 maja 2018 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli z Litwy, Hiszpanii i Francji, którzy uczestniczyli w zajęciach pokazowych z muzyki i kodowania prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły. Warto dodać, że wizyta dotyczyła trwającego od września 2017 r. projektu Sharetrain realizowanego przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w ramach programu Erasmus Plus, Akcja 2. Koordynatorem jest hiszpański Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Projekt polega na wymianie dobrych praktyk w aspekcie innowacyjnych działań związanych z metodami nauczania, gamifikacją, mobilną edukacją, programowaniem i robotyką. Od 7 do 11 maja odbywają się seminaria projektowe w Opolu i innych miejscowościach, podczas których odwiedzane są szkoły wyznaczające nowoczesne trendy w edukacji na każdym poziomie nauczania, dlatego też jedną z wybranych placówek, była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dytmarowie. Goście zachwyceni byli innowacyjnym sposobem prowadzenia zajęć, bazą i wyposażeniem szkoły oraz panującą w niej atmosferą.

Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć z tego wydarzenia w galerii facebook.